Pergo Nedir?
Pergo, takıldığı her şeyin (Araç, İnsan, Eşya, Hayvan) dünya üzerinde nerede olduğunun belirlenmesi, takılan nesne ile izleme merkezi arasındaki haberleşmenin gerçekleştirilmesi, araç ve kişi güvenliğinin sağlanması için özel yeteneklere sahip, Türkiye’de ve Türk mühendislerince geliştirilmiş güvenlik yazılım ve donanımlarıdır.
Page Image

PERGO Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi Ne işe Yarar?

Takip ettiğiniz nesnenin nerede olduğunun anlık öğrenilmesi ve raporlanması
Takip edilen nesnenin anlık olarak harita üzerinde izlenilmesi, her hangi bir alarm / ihlal olup olmadığının öğrenilmesi ve raporlanması sağlanmaktadır.

İş performansının yükseltilmesi ve işin yapılmasındaki masrafların azaltılması
Takılan cihaz sayesinde personel takip edildiğini bildiği için mesaisini daha etkin ve verimli kullanmakta, gideceği yere zamanında gitmektedir. Gidiş gelişte özel iş için güzergah dışına çıkılmadığı için yakıt sarfiyatı olmamaktadır.

Araç güvenliği ve araç kullanım suistimallerinin önlenmesi
Araçlara takılan aparatlar sayesinde aracın çalınmalara karşı uzaktan durdurma, başkaları tarafından çalıştırılamama gibi özellikleri sayesinde araçların güvenliği sağlanmaktadır. Ayrıca kontak kapalı iken aracın çekici tarafından çekilmesi yada sarsılması gibi durumlarda kullanıcı anlık olarak bilgilendirilmektedir.Takılan cihaz sayesinde yapılan hız, rölanti, ani fren, ani kalkış ve virajlara sert girme gibi araç kullanım suistimalleri de anlık olarak yetkili kişilere bildirilmektedir.

Filo Yönetimi ve Raporlama
Filonuza ait tüm araçların yönetimi ve raporlanması web üzerinden yapılmaktadır. Filonuzda bulunan araçların Görev emirleri, Demirbaş kayıtları, Araç Tahsis, Kaza, Ceza, Bakım, Kasko, Sigorta, Lastik Değişim vs özellikleri takip edilebilmektedir. Ayrıca Sistem; Bakım, Lastik Değişim, Muayene ve Sigortası yaklaşan araçları süresinden önce kullanıcıya bilgi vermektedir. Bu sayede filonuzda bulunan araçların bakım ve muayene gibi işlemlerini takip etmenize gerek kalmadan sistem kendisi takip edebilmektedir. Tüm bu özellikleri araç takip cihazı takılı olmayan araçlarınızı da sisteme ekleyerek filonuzun takip ve yönetimini yapabilirsiniz.

Kişi güvenliğinin sağlanması
Hız yapılması engellenerek sürücünün trafik kurallarına uyulması sağlanır. Oluşabilecek kaza ve acil durumlarda alarm gönderilir. Böylece kişi güvenliği sağlanarak kaza riski düşürülür, trafik cezaları azaltılır, acil durumlarda ise anında müdahale yapılır.

Zamana Göre Konum Gönderme
Aracın harita üzerinde izlenebilmesi için verilen sürede merkeze konum göndermesi sağlanır. Bu süre kullanıcı tarafından belirlenebilmekte olup, 2sn den başlayarak istenilen değer girilmesi sağlanmaktadır. Cihaz sadece girilen sürede konum gönderir ve aracın verilen süre doğrultusunda harita üzerinde online olarak izlenmesi sağlanır.

Mesafeye Göre Konum Gönderme
Aracın zamana göre değil de gittiği mesafeye göre konum göndermesi sağlanabilmektedir. Bu mesafe kullanıcı tarafından belirlenebilmekte olup, 5m den başlayarak istenilen değer girilmesi sağlanmaktadır. Cihaz sadece girilen mesafede konum gönderir ve aracın girilen mesafe doğrultusunda harita üzerinde online olarak izlenmesi sağlanır.

Açıya Göre Konum Gönderme
Aracın zamana ve mesafeye göre konum gönderme özelliği yanında aracın gittiği ara yollarda ve dönüşlerde de konum göndermesi sağlanabilmektedir. Konum gönderme açısı kullanıcı tarafından belirlenebilmekte olup girilen açı oluştuğunda konum gönderir ve aracın girilen açı doğrultusunda harita üzerinde online olarak izlenmesi sağlanır.

PERGO Araç Takip Sistemi Özellikleri

Sıkıştırılmış Kriptolu Konum Bilgisi Aktarımı
Cihaz aracın her konumunu verilen değerler çerçevesinde merkeze gönderir. Bu her konum gönderim 1 paketten oluşur ve her paket operatör tarafında bir maliyet oluşturmaktadır. Cihazın bu özelliği sayesinde cihaz konumları üzerinde biriktirir ve 10 adet olduğunda merkeze gönderilmesi sağlanır. Bu sayede her hangi bir konum kaybı yaşanmazken operatör tarafında maliyetler azaltılmış olur.

Uzun Süre Hareketsiz Durumda Cihaz Kapalıyken Merkez Bağlantı Kontrol Özelliği
Cihaza aracın kontağı kapalı iken de aracın durumu ile ilgili merkeze bilgi vermesi sağlanabilmektedir. bu sayede aracın uzun süre kontağı kapalı durumda olsa bile cihaz belirtilen sürede uyanır ve durumunu merkeze bildirir.

Aracın uzun süre çalışmaması durumunda enerji tüketiminin en aza indirilmesi
Aracın uzun süre çalışmaması durumunda cihaz fazla enerji harcamamak adına kendini tasarruf moduna çeker. Bu süre default 72 saat olup kullanıcı tarafından ayarlanabilmektedir.

Asist GPS desteği
Cihazın A-Gps desteği bulunmaktadır. Bu sayede kurulan A-Gps sunucusu ile konum belirleme daha hızlı olabilmektedir.

Dahili GSM ve GPS Anteni
Cihazın üzerinde dahili GSM ve GPS antenleri bulunmaktadır. Bu sayede hem ilave anten kablosu ve montajıyla uğraşılmaz hem de cihazın daha küçük alanlara montajı yapılabilmektedir.

Opsiyonel Dahili Mikrofon ve Hoparlör
Cihazın üzerinde opsiyonel olarak dahili mikrofon ve hoparlör bağlanabilmektedir. Bu sayede aracın içerisinde bulunan şoför ile konuşulabilinir, talimat verilebilinir veya gideceği görev bildirilebilinir.

Dahili Batarya
Cihazın üzerinde bulunan dahili batarya sayesinde cihazın elektriğinin kesilmesi, aracın aküsünün sökülmesi gibi durumlarda cihaz 18 saat boyunca konum göndermeye devam etmektedir. Cihaza tekrar enerji geldiğinde cihaz üzerinde bulunan şarj ünitesi sayesinde batarya otomatik olarak şarj edilmektedir. Batarya sayesinde cihaz montaj yapılmadan mobil olarak da kullanılabilmektedir.

Dahili Hafıza
Cihazın üzerinde bulunan dahili hafıza sayesinde GSM baz istasyonunun çekmediği durumlarda cihaz 70.000 adet konum, hız, alarm, ihlal gibi bilgileri üzerinde saklar ve GSM baz istasyonunun çektiği anda merkeze göndermeye başlar. Bu sayede cihaz nerede olursa olsun GSM çekmediği yerlerde bile konum kaybı olmadan izleme yapılmasını sağlar.

Hemen Ara
Whatsapp