Araç Takip Sistemi Nedir?

Pergo Araç Takip Sistemi Nedir?

Pergo, takıldığı herşeyin (Araç, İnsan, Eşya, Hayvan) dünya üzerinde nerede olduğunun belirlenmesi, takılan nesne ile izleme merkezi arasındaki haberleşmenin gerçekleştirilmesi, araç ve kişi güvenliğinin sağlanması için özel yeteneklere sahip, Türkiye’de ve Türk mühendislerince geliştirilmiş güvenlik yazılım ve donanımlarıdır.

Pergo Araç Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

GPS uydularından konum bilgisini alır.  Belirli hesaplamalardan sonra GPRS Bağlantısı ile izleme merkezine gönderir.  Sistem, gelen koordinat bilgisini veritabanına işler ve izleme yazılımlarına ulaştırır.

PERGO ARAÇ TAKİP VE FİLO YÖNETİM SİSTEMİ NE İŞE YARAR?

Takip ettiğiniz nesnenin nerede olduğunun anlık öğrenilmesi ve raporlanması

Takip ettiğiniz nesnenin nerede olduğunun anlık öğrenilmesi ve raporlanması

Takip edilen nesnenin anlık olarak harita üzerinde izlenilmesi, her hangi bir alarm / ihlal olup olmadığının öğrenilmesi ve raporlanması sağlanmaktadır.

İş performansının yükseltilmesi ve işin yapılmasındaki masrafların azaltılması

İş performansının yükseltilmesi ve işin yapılmasındaki masrafların azaltılması

Takılan cihaz sayesinde personel takip edildiğini bildiği için mesaisini daha etkin ve verimli kullanmakta, gideceği yere zamanında gitmektedir. Gidiş gelişte özel iş için güzergah dışına çıkılmadığı için yakıt sarfiyatı olmamaktadır.

Araç güvenliği ve araç kullanım suistimallerinin önlenmesi

Araç güvenliği ve araç kullanım suistimallerinin önlenmesi

Araçlara takılan aparatlar sayesinde aracın çalınmalara karşı uzaktan durdurma, başkaları tarafından çalıştırılamama gibi özellikleri sayesinde araçların güvenliği sağlanmaktadır. Ayrıca kontak kapalı iken aracın çekici tarafından çekilmesi yada sarsılması gibi durumlarda kullanıcı anlık olarak bilgilendirilmektedir.

Takılan cihaz sayesinde yapılan hız, rölanti, ani fren, ani kalkış ve virajlara sert girme gibi araç kullanım suiistimalleri de anlık olarak yetkili kişilere bildirilmektedir.

Filo Yönetimi ve Raporlama

Filo Yönetimi ve Raporlama

Filonuza ait tüm araçların yönetimi ve raporlanması web üzerinden yapılmaktadır. Filonuzda bulunan araçların Görev emirleri, Demirbaş kayıtları, Araç Tahsis, Kaza, Ceza, Bakım, Kasko, Sigorta, Lastik Değişim vs özellikleri takip edilebilmektedir. Ayrıca Sistem; Bakım, Lastik Değişim, Muayene ve Sigortası yaklaşan araçları süresinden önce kullanıcıya bilgi vermektedir. Bu sayede filonuzda bulunan araçların bakım ve muayene gibi işlemlerini takip etmenize gerek kalmadan sistem kendisi takip edebilmektedir. Tüm bu özellikleri araç takip cihazı takılı olmayan araçlarınızı da sisteme ekleyerek filonuzun takip ve yönetimini yapabilirsiniz.

Kişi Güvenliğinin Sağlanması

Kişi güvenliğinin sağlanması

Hız yapılması engellenerek sürücünün trafik kurallarına uyulması sağlanır. Oluşabilecek kaza ve acil durumlarda alarm gönderilir. Böylece kişi güvenliği sağlanarak kaza riski düşürülür, trafik cezaları azaltılır, acil durumlarda ise anında müdahale yapılır.

Zamana Göre Konum Gönderme

Zamana Göre Konum Gönderme

Aracın harita üzerinde izlenebilmesi için verilen sürede merkeze konum göndermesi sağlanır. Bu süre kullanıcı tarafından belirlenebilmekte olup, 2sn den başlayarak istenilen değer girilmesi sağlanmaktadır. Cihaz sadece girilen sürede konum gönderir ve aracın verilen süre doğrultusunda harita üzerinde online olarak izlenmesi sağlanır.

Mesafeye Göre Konum Gönderme

Mesafeye Göre Konum Gönderme

Aracın zamana göre değil de gittiği mesafeye göre konum göndermesi sağlanabilmektedir. Bu mesafe kullanıcı tarafından belirlenebilmekte olup, 5m den başlayarak istenilen değer girilmesi sağlanmaktadır. Cihaz sadece girilen mesafede konum gönderir ve aracın girilen mesafe doğrultusunda harita üzerinde online olarak izlenmesi sağlanır.

Açıya Göre Konum Gönderme

Açıya Göre Konum Gönderme

Aracın zamana ve mesafeye göre konum gönderme özelliği yanında aracın gittiği ara yollarda ve dönüşlerde de konum göndermesi sağlanabilmektedir. Konum gönderme açısı kullanıcı tarafından belirlenebilmekte olup girilen açı oluştuğunda konum gönderir ve aracın girilen açı doğrultusunda harita üzerinde online olarak izlenmesi sağlanır.

Belirli bir Süre Konum Gönderme Sıklığının Değiştirilmesi

Belirli bir Süre Konum Gönderme Sıklığının DeğiştirilmesiBelirli bir Süre Konum Gönderme Sıklığının Değiştirilmesi

Aracın tek bir komut ile cihazın üzerindeki mesafe, zaman ve açı değerlerine bakılmaksızın hızlı takip amaçlı 10dk boyunca 3sn de bir konum gönderilmesi sağlanabilmektedir. Bu komut gönderildiğinde 10dk boyunca seri konum gönderilir 10dk sonrasında cihaz üzerindeki değerlere tekrar döner.

HEMEN BİR PERGO ARAÇ TAKİP SİSTEMİ SAHİBİ OLMAK İÇİN

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN